Steiner: Punkty Grosjeana nie mają wpływu na decyzję ws. kierowców

Zespół Haasa chce dokonać najlepszej możliwej oceny potencjału dostępnych zawodników.
13.10.2011:24
Maciej Wróbel
808wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Haasa, Gunther Steiner, stwierdził, że pojedyncze dobre występy obecnych kierowców nie będą mieć wpływu na decyzje w sprawie składu na rok 2021.

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że Haas pożegna się po sezonie 2020 z obydwoma aktualnymi kierowcami - Kevinem Magnussenem i Romainem Grosjeanem - którzy dla amerykańskiej stajni ścigają się odpowiednio od 2017 i 2016 roku. Wśród kandydatów do zajęcia miejsc w Haasie wymienia się Sergio Pereza, Nico Hulkenberga, Nikitę Mazepina, czy juniorów Ferrari: Calluma Ilotta i Roberta Szwarcmana.

Podczas Grand Prix Eifelu Romain Grosjean sięgnął po dwa punkty za dziewiąte miejsce i tym samym zakończył trwającą od ubiegłorocznego Grand Prix Niemiec serię wyścigów bez zdobytego punktu. Gunther Steiner podkreślił jednak, że ten wynik nie wpłynie na decyzje Haasa w sprawie składu kierowców na sezon 2021.

Nie możemy kierować się emocjami i decydować na podstawie tego czy tamtego wyścigu - powiedział Włoch w rozmowie z Ekstra Bladet. Jest to decyzja na dłuższą metę. Nie chcę zatem wpaść w pułapkę nie dokonując pełnej ewaluacji tego, jak zespół może się spisać z najlepszymi możliwymi kierowcami na najbliższe dwa czy trzy lata.

Steiner zapytany o to, czy można oczekiwać komunikatu w sprawie kierowców przed nadchodzącym Grand Prix Portugalii odpowiedział: Nie liczyłbym na to, jeśli o mnie chodzi. Szanse na to są bardzo małe.