Motorsport.com: Mercedes spróbuje ściągnąć Russella z Williamsa

W przypadku weta ze strony ekipy z Grove, szansę może otrzymać Stoffel Vandoorne.
01.12.2016:11
Mateusz Szymkiewicz
3851wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoski Motorsport.com informuje, że Mercedes będzie starał się pozyskać George'a Russella na nadchodzące Grand Prix Sakhiru.

We wtorkowy poranek potwierdzono, że Lewis Hamilton jest zakażony koronawirusem i nie weźmie udziału w drugim wyścigu w Bahrajnie. Ekipa Mercedes w oficjalnym oświadczeniu ogłosiła, że nazwisko zastępcy Hamiltona zostanie przedstawione w najbliższym czasie.

Według Roberto Chinchero z Motorsport.com, priorytetem niemieckiego producenta ma być zawodnik Williamsa - George Russell. Brytyjczyk jest juniorem Mercedesa i próba umieszczenia go w kokpicie Hamiltona na Grand Prix Sakhiru będzie wymagała akceptacji ze strony stajni z Grove.

W przeszłości wszelkie próby zwolnienia Russella z kontraktu spotykały się ze sprzeciwem Claire Williams, jednakże w tej chwili brytyjski zespół zarządzany jest przez Dorilton Capital. W przypadku kolejnego weta, Toto Wolff ma brać pod uwagę etatowego trzeciego kierowcę - Stoffela Vandoorne'a. Belg przebywa w tej chwili w Walencji, gdzie sprawdza samochód Formuły E.

Pomysł z pozyskaniem George'a Russella ma budzić niepokój wśród części pracowników Mercedesa. Potencjalnie dobry występ 22-latka mógłby podważyć pozycję etatowych zawodników. W ostatnich tygodniach dużej krytyce poddawana jest postawa Valtteriego Bottasa, natomiast wygrana Russella z Finem w nieznanym bolidzie mogłaby zmienić perspektywę na sukcesy Lewisa Hamiltona.

Mocne osiągi Russella mogłyby również uderzyć w rozmowy kontraktowe siedmiokrotnego czempiona z Mercedesem. Hamilton pozostaje bez nowej umowy z zespołem i przy dobrym występie juniora, jego pozycja negocjacyjna uległaby osłabieniu.

Pomimo wielu minusów sytuacji, w której Russell przechodzi do Mercedesa na Grand Prix Sakhiru, zdaniem Roberto Chinhero, Toto Wolff ma być zdeterminowany do ściągnięcia 22-latka.