Russell zastąpi Hamiltona w Mercedesie podczas GP Sakhiru

Junior stajni z Brackley otrzymał zgodę od Williamsa na zmianę barw.
02.12.2008:15
Mateusz Szymkiewicz
4338wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Mercedes oficjalnie ogłosił, że George Russell zastąpi Lewisa Hamiltona podczas najbliższego Grand Prix Sakhiru.

We wtorkowy poranek potwierdzono, że Lewis Hamilton uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Tym samym siedmiokrotny mistrz świata został skierowany na dziesięciodniową kwarantannę, która wyklucza jego występ w drugim wyścigu na terenie Bahrajnu.

Mercedes zmuszony do przygotowania zastępstwa dla Lewisa Hamiltona, swoją koncentrację skierował na George'a Russella. 22-latek jest juniorem niemieckiego producenta i od 2019 roku przebywa na wypożyczeniu w Williamsie. Pozyskanie Russella wymagało porozumienia ze stajnią z Grove, które udało się wypracować w nocy z wtorku na środę.

Po pierwsze i przede wszystkim, chciałbym podziękować lojalnym partnerom w Williamsie za ich współpracę oraz otwarty umysł, co umożliwiło George'owi start z Mercedesem w ten weekend - powiedział Toto Wolff, szef stajni z Brackley. Rozmowy z Williamsem były pozytywne oraz pragmatyczne, co było kluczowym czynnikiem. Nie będzie to proste zadanie dla George'a, przesiadając się z Williamsa do W11, ale rozumie już tegoroczne opony oraz współczesną generację samochodów. Przechodzi on przez udany sezon, odgrywając instrumentalną rolę w postępach Williamsa i mam pewność, że pokaże mocne osiągi na tle Valtteriego, który będzie mocnym punktem odniesienia.

Ten wyścig będzie dla nas małym kamieniem milowym, ponieważ po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć członka juniorskiego programu współpracującego z zespołem Mercedesa. Musimy wykonać w ten weekend dobrą pracę, a także skupić się na wysiłku skierowanym na Valtteriego oraz George'a, by zmaksymalizować zdobycz punktową. Nasze myśli są także z Lewisem i będziemy go maksymalnie wspierali w jak najszybszym powrocie.