Ocon zasmucony odejściem Abiteboula

W ubiegłym tygodniu 43-latek niespodziewanie opuścił całą Grupę Renault.
22.01.2110:25
Maciej Wróbel
757wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon stwierdził, że to smutne, że Cyril Abiteboul opuścił zespół Alpine przed startem sezonu 2021.

W ubiegłym tygodniu Cyril Abiteboul potwierdził swoje odejście z Grupy Renault, z którą związany był od dwóch dekad. Dyrektorem wyścigowym zespołu Alpine został dotychczasowy szef Suzuki w MotoGP, Davide Brivio. Stanowisko Abiteboula ma z kolei przejąć Marcin Budkowski.

Kierowca Alpine, Esteban Ocon, ujawnił, że odbył już rozmowy z nowymi przełożonymi, wliczając w to nowego szefa marki Alpine - Laurenta Rossiego. Kilka razy rozmawialiśmy telefonicznie i poprzez wideokonferencje - powiedział Ocon. Są wielkimi fanami motorsportu i są bardzo, bardzo zmotywowani.

Davide odniósł wielki sukces w MotoGP i jest głodny rozwoju zespołu, by ten mógł zrobić kolejny krok naprzód. Sprawia to, że czuję się świetnie i myślę, że jesteśmy w dobrych rękach.

Ocon nie ukrywa, że przykro mu z powodu odejścia Abiteboula. To smutne, że odszedł. Jasne jest, że byliśmy z Cyrilem dość blisko. Był zaangażowany w ten projekt od dłuższego czasu, zapewnił mu pierwsze dobre rezultaty, podia, czołową piątkę.

Życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości i jestem mu bardzo wdzięczny za to, że pomógł mi stać się tym, kim jestem obecnie - dodał 24-latek.