Horner: Russell udowodnił, że Verstappen jest lepszy od Hamiltona

Szef Red Bulla wątpi, by jakikolwiek kierowca wskakujący do RB16 od razu walczył w czołówce.
22.01.2110:15
Mateusz Szymkiewicz
2283wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner uważa, że występ George'a Russella w Grand Prix Sakhiru udowodnił, iż Maks Verstappen jest lepszym kierowcą od Lewisa Hamiltona.

22-latek wskoczył do kokpitu Mercedesa jako zastępstwo dla zakażonego koronawirusem siedmiokrotnego mistrza świata. Brytyjczyk podczas pierwszego startu za kierownicą W11 był w stanie zakwalifikować się w pierwszej linii, natomiast w wyścigu podjął walkę o zwycięstwo, przerwaną błędem zespołu w trakcie pit stopu oraz rozerwaną oponą na dalszym etapie rywalizacji.

Zdaniem Christiana Hornera, żaden kierowca wskakujący z marszu do Red Bulla RB16 nie byłby w stanie zbliżyć się do osiągów Maksa Verstappena, co ma udowadniać klasę Holendra. Uważam, że jest najlepszy [Max]. Osiągi Russella w Mercedesie utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Nie powinniście interpretować tego w taki sposób, że jestem ślepy na osiągnięcia Hamiltona. Mimo to on ma pełny dostęp do najlepszego pakietu, podczas gdy Max musi coraz więcej wyciskać ze swojego bolidu.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że kierowca Williamsa niemal bezpośrednio zakwalifikował się ich samochodem na czele stawki, a potem prawie wygrał wyścig. Gdyby Maks został zakażony koronawirusem i ktoś musiałby wskoczyć do jego samochodu, to ta osoba nigdy nie byłaby w stanie wejść na jego poziom osiągów - powiedział szef Red Bulla dla RacingNews365.