Wolff: Musimy porozumieć się z Hamiltonem przed GP Bahrajnu

Szef Mercedesa był zakażony koronawirusem i niedawno zakończył kwarantannę.
25.01.2109:48
Mateusz Szymkiewicz
1227wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff potwierdził, że Mercedes nie zamierza wywierać presji na Lewisie Hamiltonie w trakcie negocjacji nowej umowy.

Brytyjczyk wciąż pozostaje bez posady w ekipie z Brackley na sezon 2021. Uważa się, że obie strony nie są w stanie dojść do porozumienia ze względu na wygórowane oczekiwania finansowe siedmiokrotnego mistrza świata.

Mimo to jak zapewnia szef Mercedesa - Toto Wolff, rozmowy w sprawie umowy cały czas toczą się, a ich rozstrzygnięcie może mieć miejsce dopiero przed pierwszym wyścigiem sezonu. Prawnicy mają trudne zadanie. Musimy coś podpisać najpóźniej przed Bahrajnem - powiedział Austriak w rozmowie z telewizją ORF.

49-latek, który przebywał na kwarantannie i przechodził bezobjawowo koronawirusa, dodał, że w rozmowach z Hamiltonem nie wykorzystuje osiągów George'a Russella jako argumentu. Nasze długoterminowe partnerstwo nigdy nie polegało na gestach sugerujących groźby. Zagroziłem mu jedynie, że to ja będę następny w kolejce do jego posady. Na pewnym etapie będziemy musieli wziąć długopisy do rąk. Mamy solidne podstawy w naszych relacjach i chcemy odnieść kolejne sukcesy w przyszłości.