Alpine pragnie nawiązać partnerskie relacje z Williamsem?

O scenariuszu takim donosi La Gazetta dello Sport.
25.02.2108:11
Nataniel Piórkowski
1337wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazetta dello Sport donosi, że Alpine pragnie wejść w partnerskie relacje z teamem Williamsa.

Włoscy dziennikarze informują o tym, że kierownictwo Renault obawia się, że po utracie klienta w postaci McLarena, fabryczny team Alpine straci szansę maksymalizowania rozwoju i odnotuje straty względem konkurencji.

Dyrektor generalny Renault - Luca de Meo, ma mieć nadzieję na nawiązanie z Williamsem podobnych relacji, jak ma to miejsce w przypadku Haasa i Alfy Romeo z Ferrari czy AlphaTauri z Red Bullem.

Renault ma także nadzieję, że dzięki takiemu modelowi współpracy członkowie juniorskiego programu Alpine otrzymają pierwszą szansę startów w Formule 1, zdobywając cenne doświadczenie.

De Meo, jak każda osoba, która rozumie ten sport, wie, że dopóki Alpine będzie osamotnione, nie stanie w szranki z Mercedesem, mającym trzy zespoły klienckie - możemy przeczytać w artykule La Gazetta dello Sport.

Obecnie trzonem akademii Alpine są Oscar Piastri, Guanyu Zhou i Christian Lundgaard.

Szef programu juniorskiego francuskiego zespołu - Mia Sharizman, przyznaje, że jeśli cała trójka kierowców odnotuje w tym sezonie bardzo dobre wyniki, Alpine może mieć problem ze znalezieniem dla nich wszystkich miejsca w Formule 1.

Prawdę mówiąc potrzebujemy mieć już gotowy plan A i plan B. To coś, co tkwi już w naszych głowach. Sądzę jednak, że wszystko będzie w porządku. Potrafimy sobie z tym poradzić i jesteśmy w stanie zagwarantować, że wszyscy trzej kierowcy dotrą do poziomu, na którym chcą się znajdować.