Seidl: Obu kierowców traktujemy w taki sam sposób

Szef McLarena podkreśla, że Ricciardo i Norris będą mieć wolną rękę w walce na torze.
26.03.2109:53
Nataniel Piórkowski
344wyświetlenia


Szef McLarena - Andreas Seidl wyklucza, aby jego zespół zdecydował się na faworyzowanie jednego z kierowców i zapewnia, że Daniel Ricciardo i Lando Norris będą mogli walczyć ze sobą na torze.

Przed sezonem 2021 Ricciardo zdecydował się na odejście ze stajni prowadzonej przez Renault i podpisał umowę z McLarenem.

Pytany o to, czy Norris może liczyć na bardziej preferencyjne traktowanie ze względu na lepszą znajomość teamu, Seidl zaznaczył: Wewnątrz zespołu sytuacja jest bardzo klarowna - obu kierowców traktujemy w taki sam sposób.

Ja wykonuję swoje obowiązki jako szef. Zespół z kolei może maksymalizować swoje szanse wyłącznie w sytuacji, gdy damy obu naszym zawodnikom takie same szanse na dobry wynik - także w bezpośredniej walce na torze.

To filozofia, której trzymamy się w McLarenie. Do tej pory nie przysporzyła nam ona żadnych poważnych problemów. To zachęcające widzieć, z jakim nastawieniem Daniel i Lando podchodzą wspólnie do naszego wspólnego nowego rozdziału.

Mówiłem to już kilka razy, ale powtórzę jeszcze raz. Jestem w stu procentach pewien, że mamy w tym roku bardzo silny skład kierowców. Chcieliśmy przyciągnąć do siebie Daniela ze względu na to, co pokazał pod względem szybkości w kwalifikacjach oraz wyścigowego kunsztu.

To kierowca o określonej renomie. W poprzednich latach brakowało nam takiego punktu odniesienia. Daniel jest w stanie wygrywać wyścigi, jeśli damy mu do dyspozycji odpowiedni sprzęt. Jestem zdania, że ważne jest dla nas, aby w kolejnych sezonach dojść do tego punktu.

Daniel będzie też świetnym wyznacznikiem dla Lando, który rozpoczyna swój trzeci sezon w F1. Oczekuję od niego wejścia na jeszcze wyższy poziom i dokonania podobnych postępów, jak pomiędzy pierwszą i drugą kampanią. To co widzieliśmy do tej pory z jego strony napawa nas optymizmem.