Webber: Alonso może już nie być tak szybkim kierowcą

Australijczyk zdradził, że 39-latek miał obawy związane z powrotem do Formuły 1.
27.04.2110:05
Mateusz Szymkiewicz
899wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mark Webber obawia się, że Fernando Alonso może już nie być tak samo szybkim kierowcą.

Hiszpan po dwuletniej przerwie powrócił do startów w Formule 1 z ekipą Alpine. Mimo to pierwsze dwa wyścigi były bardzo trudne dla 39-latka, ze względu na problemy techniczne z bolidem czy błędy popełniane na torze.

Zdaniem Webbera, który prywatnie jest przyjacielem Alonso, dwukrotnemu mistrzowi świata może brakować szybkości oraz odwagi, którymi cechował się na początku kariery. Jestem super fanem Fernando, a on zdaje sobie z tego sprawę. Mimo to miał obawy, ponieważ wiedział, że powrót nie będzie dla niego łatwy. Kiedy nazywasz się Alonso, Schumacher lub Lauda, twój powrót może okazać się trudny. Formuła 1 nie rozumie pojęcia «cierpliwość». To szczyt sportów motorowych, więc nie możesz przeprosić i powiedzieć «Potrzebuję więcej czasu».

Z tego powodu mam wątpliwości. Czy obecny Fernando byłby w stanie pokonać 25-letnią wersję? To dobre pytanie. Nadal jest dobrym kierowcą i ma większe doświadczenie, ale czy wciąż jest szybki i odważny? Tylko on zna odpowiedź. Spójrzcie na Valentino Rossiego. Nie cierpię oglądać jego problemów, ale stoper niestety nie kłamie - powiedział były zawodnik Minardi, Jaguara, Williamsa oraz Red Bulla.