Tsunoda przeprosił zespół za komentarze po kwalifikacjach

Japończyk przyznaje jednak, że chce ustalić źródło rozbieżności w informacjach zwrotnych.
09.05.2109:24
Nataniel Piórkowski
810wyświetlenia
Embed from Getty Images

Yuki Tsunoda przeprosił team AlphaTauri za sugestie o tym, jakoby bolidy jego i jego zespołowego kolegi - Pierre'a Gasly'ego, różniły się między sobą.

Po odpadnięciu z kwalifikacji na etapie Q1 Tsunoda dał upust swym negatywnym emocjom przez radio zespołowe. Podczas spotkania z mediami zasugerował z kolei, że charakterystyka dwóch bolidów AlphaTauri może się różnić.

Wieczorem Japończyk opublikował oświadczenia w mediach społecznościowych, w którym napisał: Mam wielkie szczęście mogąc pracować z grupą tak utalentowanych i zaangażowanych osób, które opiekują się moim bolidem. Chciałbym przeprosić zespół za moje dzisiejsze komentarze.

Nie mogłem zmaksymalizować potencjału bolidu i byłem sfrustrowany sobą. Dzisiaj wieczorem przeanalizuję dane z moimi inżynierami i postaram się zapewnić, że jutro dokonam postępów.

W materiałach prasowych AlphaTauri po kwalifikacjach, Tsunoda rozwinął wątek swej frustracji. Pierre i ja mamy bardzo różne opinie na temat bolidu, nawet wtedy, gdy korzystamy z takich samych ustawień.

Muszę zrozumieć, czy wynika to z charakterystyki czy naszych różnych stylów jazdy. Dlatego wraz z inżynierami przyjrzymy się bliżej zebranym danym. Sądzę, że gdy ustalę już ten powód, będę mógł zacząć naprawdę wykorzystywać pełny potencjał bolidu.