Ocon oczekuje od Alpine nowego podwozia na GP Wielkiej Brytanii

W obronie ostatnich wyników partnera stanął Fernando Alonso.
13.07.2108:46
Mateusz Szymkiewicz
915wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon nie wyklucza, że otrzyma nowe podwozie na nadchodzące Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Francuz na początku sezonu był wiodącym kierowcą zespołu Alpine, regularnie sięgając po punkty oraz pokonując Fernando Alonso. Mimo to w ostatnich czterech eliminacjach Ocon nie powiększył swojego dorobku, tracąc również dystans do zespołowego partnera.

Zdaniem 24-latka, jego samochód posiada fundamentalną wadę i oczekuje od Alpine zażegnania jej przed weekendem na Silverstone. W tym tygodniu spotkam się z zespołem i ocenimy jak wiele elementów jesteśmy w stanie wymienić przed powrotem na tor. Im więcej nam się uda tym lepiej dla mnie. Będziemy mieli wówczas mniej wątpliwości. To niedopuszczalne, bym był wolniejszy o sekundę od Alonso na tak krótkim torze [Red Bull Ringu]. Zdecydowanie coś nie działa tak jak należy i musimy to zrozumieć - powiedział Esteban Ocon.

W obronie Francuza stanął Fernando Alonso, który zwraca uwagę na tegoroczne problemy innych kierowców. Jeśli chodzi o mnie, to jestem dużo szczęśliwszy i czuję się znacznie bardziej komfortowo. Nie wiem jednak, czy przekładają się na to jego [Ocona] problemy, czy to po prostu naturalna progresja. Spójrzmy jak przebiega pierwszy rok Tsunody, jak duże problemy z osiągami ma Ricciardo. W tym gronie jest również Vettel. Nie wiem co dzieje się z Estebanem, ale mam przekonanie, ze wkrótce znów będzie bardzo konkurencyjny - dodał Hiszpan.