David Schumacher: Moim celem pozostaje wejście do Formuły 1

Syn Ralfa podczas ostatniej rundy w Austrii wygrywał swój pierwszy wyścig w F3.
14.07.2108:36
Mateusz Szymkiewicz
921wyświetlenia
Embed from Getty Images

David Schumacher przyznał, że jego celem pozostaje wejście do stawki Formuły 1.

19-latek jest synem Ralfa, który w latach 1997-2006 rywalizował na torach Grand Prix ze swoim bratem Michaelem. Aktualnie w stawce znajduje się syn siedmiokrotnego czempiona - Mick, który reprezentuje ekipę Haas.

Z kolei David ściga się w Formule 3, gdzie spędza drugi sezon i podczas ostatniej rundy na Red Bull Ringu wygrał swój pierwszy wyścig w karierze.

Zdecydowanie coś uległo we mnie zmianie. Presja stała się dużo mniejsza, co jest pomocne i poprawia mi samopoczucie - powiedział David Schumacher w rozmowie z telewizją RTL. Nie zapomina się pierwszego zwycięstwa w tak topowej kategorii. Kiedy rozejrzałem się na podium, dostrzegłem ojca, który był ekstremalnie szczęśliwy.

Generalnie uważam, że Formuła 3 jest bardzo agresywna. Przepraszam, że muszę to powiedzieć, ale jest tutaj pełno idiotów, którzy ryzykują w sytuacjach, w których to nie ma prawa się udać. Rywalizacja tutaj nie jest łatwa.

19-latek zapytany, czy Formuła 1 pozostaje jego celem, odpowiedział: Gdybym miał dokonać oceny moich chęci w skali od 1 do 10, to moja odpowiedź prawdopodobnie brzmiałaby 100. Cały czas to pozostaje moim marzeniem. Zrobię wszystko co w mojej mocy i mam nadzieję, że się uda.