Marko: Składy zespołów Red Bulla nie będą zaskoczeniem

Austriak sugeruje, iż Perez oraz Tsunoda otrzymają nowe kontrakty.
15.07.2113:34
Mateusz Szymkiewicz
844wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko zapowiada, że przyszłoroczne składy ekip Red Bulla nie będą zaskoczeniem dla obserwatorów.

Według ostatnich informacji, Sergio Perez jest bliski pozostania w głównej ekipie i aktualnie ustalana jest długość nowego porozumienia. Z kolei szef AlphaTauri - Franz Tost, wypowiadając się o przyszłorocznych planach uwzględniał w nich Yukiego Tsunodę.

Niemal pewne jest również pozostanie Pierre'a Gasly w juniorskiej stajni, z którą ma być związany kontraktem do 2023 roku. Przed Grand Prix Austrii kierowca deklarował, iż otrzymuje sygnały od konkurencji, a w najbliższym czasie mają czekać go wiążące rozmowy z Helmutem Marko.

Całkowicie się zgadzam, że aktualny Gasly jest najlepszym, jakiego kiedykolwiek widzieliśmy - powiedział 78-latek dla Motorsport-Total.com. Zawsze jest jednak ryzyko, kiedy kogoś umieszczasz u boku Maksa Verstappena. Możecie dostrzec jak duże trudności ma Perez w kwalifikacjach. Gasly z pewnością się zmienił. Ostatnio zaprosiłem go do Grazu i mieliśmy długą rozmowę. Nie reagował tak jak to było w Red Bullu.

Marko dopytany, czy rozważa przywrócenie Francuza do głównej ekipy w miejsce Pereza, odpowiedział: Musimy się temu przyjrzeć. Prawdopodobnie zadecydujemy o naszych składach kierowców podczas letniej przerwy. Dopiero później przedstawimy nazwiska naszej czwórki. Prawdopodobnie nie będzie żadnych niespodzianek.

Z Perezem różnica polega na tym, że jest znacznie bardziej regularny. Kiedy zakwalifikuje się wysoko, w wyścigu jest w stanie zapewnić nam pozycję, której Albon już nie był w stanie. Poza tym jego tempo w czystym powietrzu jest niemalże na poziomie Verstappena.