R. Schumacher: Vettel powinien z łatwością pokonać Strolla

Niemiec twierdzi też, że w zespole Astona Martina może panować niespokojna atmosfera.
22.07.2112:04
Maciej Wróbel
2475wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Ralfa Schumachera, Sebastian Vettel powinien obecnie skupić się przede wszystkim na konsekwentnym pokonywaniu zespołowego partnera - Lance'a Strolla.

Czterokrotny mistrz świata poza dobrymi występami na ulicznych torach w Monako i Baku, przyciągał w sezonie 2021 uwagę mediów głównie poprzez trudności w dostosowywaniu się do nowego samochodu, a także promowanie proekologicznego stylu życia.

Tegoroczny różowy kask Vettela jest elementem kampanii BWT, która ma na celu m.in. zmniejszenie uzależnienia od plastiku. Po Grand Prix Wielkiej Brytanii Niemiec zyskał natomiast rozgłos dzięki pomocy w sprzątaniu śmieci z trybun na torze Silverstone.

Ralf Schumacher uważa jednak, że jego rodak powinien przede wszystkim skupić się na ściganiu. Jest skoncentrowany na wielu innych tematach. Oczywiście ma do tego prawo - powiedział były kierowca Williamsa i Toyoty w rozmowie z Bildem. Najważniejszą rzeczą powinno być jednak utrzymanie zespołowego kolegi pod kontrolą.

W zeszłym roku Sergio Perez zawsze był jakieś dwie czy trzy dziesiąte szybszy od Strolla. Kiedy więc widzę Pereza w pojedynku z Maxem Verstappenem w Red Bullu, to Sebastianowi łatwo powinno przychodzić bycie konsekwentnie szybszym od Strolla.

Sześciokrotny zwycięzca wyścigów Grand Prix twierdzi również, że problemy Vettela mogą być spowodowane domniemaną niespokojną sytuacją wewnątrz zespołu. Schumacher, choć uważa przejęcie i rozbudowę zespołu z Silverstone przez Lawrence'a Strolla za sprytne posunięcie, to jednak dodaje, że nie można zapominać, że musiał przyprowadzić ze sobą nowych pracowników.

Nie da się zmienić krowy w tygrysa w jedną noc. Słyszałem, że jest w Astonie wiele wewnętrznych problemów z tymi wszystkimi nowymi ludźmi - dodał 46-latek.