Aston Martin przygotowuje się do rozmów z Vettelem

Już niedługo team powinien ogłosić przedłużenie umowy z czterokrotnym mistrzem świata.
04.09.2110:36
Nataniel Piórkowski
438wyświetlenia


Szef teamu Astona Martina - Otmar Szafnauer potwierdził, że zbliża się termin w którym powinno dojść do przedłużenia umowy z Sebastianem Vettelem.

Czterokrotny mistrz świata dołączył do brytyjskiej ekipy zimą, po odejściu z Ferrari. Oczekuje się, iż Niemiec pozostanie w zespole na kolejny sezon, gdy w życie wejdą zupełnie nowe przepisy techniczne.

Chociaż obecnie rynek kierowców koncentruje się na osobach George'a Russella i Valtteriego Bottasa, Szafnauer przyznał, że zbliża się etap, w którym Aston Martin ogłosi swoje plany dotyczące składu kierowców.

Mamy proces, przez który przechodzimy w naszych kontraktach. Nie lubię opowiadać o szczegółach, ale są pewne kamienie milowe w zakresie harmonogramu. Osiągniemy je w ciągu kilku najbliższych tygodni. Gdy już je miniemy, jestem pewien, że wydamy stosowne komunikaty.

Dopytywany o to, co wchodzi w skład wspomnianego procesu, Amerykanin odrzekł: Bez wdawania się w szczegóły o których nie mówimy, nie jest to nic skomplikowanego. Nie jest to także proces obarczony jakimikolwiek warunkami. Mam na myśli ramy czasowe w umowie, gdy musimy odbyć negocjacje i przejść dalej. To nic skomplikowanego.

Mam na myśli wyłącznie pewne okno czasowe, w którym obaj dyskutujemy na temat przyszłości. Mamy takie okno czasowe i termin. Nie są już one zbyt daleko.