Wolff zadowolony z ucięcia powiązań Albona z Red Bullem

Szef Mercedesa zapewnia, że nie próbował blokować przejścia Taja do Williamsa.
11.09.2114:05
Nataniel Piórkowski
832wyświetlenia


Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff jest usatysfakcjonowany klauzulami znajdującymi się w kontrakcie Alexa Albona z Williamsem, które ucinają powiązania Taja z Red Bullem.

Początkowo Wolff wyrażał poważne obawy o perspektywę umieszczenia w zespole klienckim Mercedesa kierowcy wywodzącego się z programu Red Bulla.

Wiadomo już jednak, że w okresie współpracy z Williamsem Albon nie będzie związany z austriackim koncernem. Ten zachowuje jednak możliwość skorzystania w przyszłości z jego usług.

Wolff nie krył zadowolenia z takiego rozwoju sytuacji. Przez następnych dwanaście miesięcy Alex jest w zasadzie kierowcą Williamsa. W tym okresie nie ma żadnych powiązań z Red Bullem.

Austriak zapewniał, że nie podejmował prób zablokowania porozumienia Williamsa z Albonem, forsując jednocześnie swojego kandydata - Nycka de Vriesa.

Zawsze szanowaliśmy autorytet Williamsa w kwestii wyboru kierowców. Sam byłem kiedyś w Williamsie i nie chciałbym, aby ktokolwiek ingerował w decyzje dotyczące naszego składu kierowców.

Jednocześnie nie ma żadnych uprawnień umownych, z których moglibyśmy skorzystać w tym przypadku. Nie uważam zresztą, aby mieszanie się do procesów decyzyjnych w sprawach kierowców było czymś odpowiednim. Koniec, kropka.

Wolff wyraził także zadowolenie z ograniczeń, które uzgodniono w celu ochrony praw własności intelektualnej Mercedesa.

Ważne było dla nas, że w sytuacji gdy do zespołu dołącza kierowca innego producenta, będą obowiązywać bardzo surowe i klarowne klauzule wymagające poufności w obszarze praw własności intelektualnej. Pod tym względem zawsze mogliśmy liczyć na absolutną harmonię z Williamsem. Dokładnie wiedzą co im zapewniamy i co należy chronić.

I szczerze mówiąc absolutnie wspieram Alexa Albona, nawet jeśli nie jest to moja sprawa. Zasługuje na to, aby być w F1. Jest świetnym facetem i cieszę się, że wróci do bolidu. Będzie w stawce. Nie dostał miejsca w AlphaTauri ani Red Bullu, ale teraz jest w Williamsie i miejmy nadzieję, że pozostanie tam przez długi czas.