Zhou: Sezon 2021 będzie moim ostatnim w Formule 2

Niewykluczone, że Chińczyk wkrótce zaliczy drugi występ w treningu z Alpine.
30.09.2110:00
Mateusz Szymkiewicz
1800wyświetlenia
Embed from Getty Images

Guanyu Zhou zdradził, że sezon 2021 będzie jego ostatnim w Formule 2.

Chińczyk jest uważany za faworyta do posady w Alfie Romeo, rzekomo oferując wsparcie sponsorów na poziomie 30 milionów dolarów. Kierowca aktualnie konkuruje w Formule 2, gdzie przed finałowymi rundami w Arabii i Abu Zabi zajmuje pozycję wicelidera klasyfikacji.

Ponadto Zhou pełni funkcję testera Alpine i spekuluje się, że w najbliższym czasie otrzyma drugą okazję do poprowadzenia bolidu F1 w piątkowym treningu. Poprzednio 22-latek wystąpił na Red Bull Ringu zastępując Fernando Alonso.

Szef Alfy Romeo - Frederic Vasseur, pytany o Guanyu Zhou, przyznał, że angaż Valtteriego Bottasa daje mu dużą swobodę przy wyborze drugiego kierowcy na sezon 2022. Fakt, że udało nam się zatrudnić oraz przywitać Valtteriego jest dla nas wielką szansą. To nie oznacza jednak, że drugim kierowcą zostanie debiutant lub ktoś bez doświadczenia, ponieważ Bottas dysponuje wiedzą i szybkością. Zhou wykonuje jednak dobrą robotę w Formule 2 i znajduje się na naszej liście.

Chińczyk pytany o swoje przyszłoroczne plany, zadeklarował, że nie wróci już do stawki Formuły 2. Jeżeli wygram mistrzostwa lub uplasuję się w pierwszej trójce, z pewnością pojawi się jakaś szansa [w F1]. Ten rok jest moim ostatnim w Formule 2 i jestem co do tego przekonany. Trzy lata to wystarczająco dużo, by udowodnić swoją wartość.