Wolff: Bottas otworzył Verstappenowi drogę do ataku w T1

"To nie powinno było się wydarzyć" - zakomunikował szef Mercedesa.
07.11.2122:54
Nataniel Piórkowski
3007wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff ma żal do Valtteriego Bottasa za otwarcie przed Maxem Verstappenem idealnej linii jazdy w pierwszym zakręcie wyścigu w Meksyku.

Holender wystartował do zawodów z trzeciego miejsca, jednak przed T1 Bottas zdecydował się zjechać w stronę prawej krawędzi toru. Manewr ten stanowił zaproszenie do próby ataku ze strony Holendra, który skrzętnie wykorzystał bardziej przyczepną linię jazdy i po późnym hamowaniu wyprzedził rywali.

To nie powinno było się wydarzyć - zakomunikował szef działu sportów motorowych Mercedesa, Toto Wolff, w rozmowie z telewizją Sky.

Mieliśmy dwa bolidy na czele i wyglądało to tak, jakbyśmy otworzyli przysłowiowe morze przed Maxem, aby ten pojechał po zewnętrznej. Później obrót i całkowita utrata punktów Valtteriego, gdy równie dobrze mógł mieć trzecie lub czwarte miejsce. To denerwujące, delikatnie mówiąc.

Zdaniem Wolffa Verstappen i tak odniósłby zwycięstwo w wyścigu, nawet gdyby jego kierowcy modelowo pokonali pierwszy wiraż.

Trzeba pogratulować Red Bullowi, ponieważ ich tempo było na zupełnie innym poziomie. Nie wydaje mi się, że bylibyśmy w stanie wygrać ten wyścig, nawet gdybyśmy utrzymali prowadzenie w pierwszym zakręcie. Wciąż mogliby nas osaczać wokół pit stopów.

Z perspektywy mistrzostw Lewisa, ten wyścig był próbą ograniczania strat. Jeśli chodzi o klasyfikację konstruktorów, piruet Valtteriego był bardzo bolesny. Nie wiem, jaki błąd popełnił Red Bull w kwalifikacjach, ale mieli takie tempo, jak widzieliśmy w piątek. W naszym przypadku było gorzej niż się spodziewaliśmy.