Hamilton pogratulował Verstappenowi mistrzostwa świata

Brytyjczyk podkreślał, że jest dumny z pracy wykonanej w tym roku przez Mercedesa.
12.12.2116:45
Nataniel Piórkowski
1151wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton pogratulował Maxowi Verstappenowi zdobycia mistrzowskiego tytułu po dramatycznych rozstrzygnięciach z ostatnich okrążeń wyścigu o GP Abu Zabi.

Verstappen zepsuł start i jeszcze przed pierwszym zakrętem spadł za Hamiltona. Holender próbował odzyskać prowadzenie u końca pierwszej długiej prostej, jednak przyciśnięty do krawędzi toru kierowca Mercedesa skorzystał ze strefy wyjazdowej. Sędziowie uznali, że w sprawie nie jest potrzebne dochodzenie.

Dramatyczny zwrot akcji nastąpił na pięć okrążeń przed metą, gdy Nicholas Latifi rozbił swój bolid. Na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa a Verstappen wykorzystał tę szansę do założenia do swego bolidu miękkich opon.

Po zamieszaniu z oddublowaniem się wolniejszych kierowców wyścig został wznowiony na jedno okrążenie przed metą. Wykorzystując znacznie szybsze i świeższe ogumienie Verstappen wyprzedził Hamiltona w piątym zakręcie i obronił pozycję lidera aż do samej mety.

Przede wszystkim wielkie gratulacje dla Maxa i jego zespołu - powiedział Hamilton rozpoczynając wywiad z Jensonem Buttonem.

Siedmiokrotny czempion F1 dodał: Sądzę, że wykonaliśmy w tym sezonie wspaniałą pracę. Przez cały sezon staraliśmy się tak bardzo, czy to ekipa na torze czy pracownicy w fabryce. Jestem wdzięczny za to, że mogę być częścią tej wspólnej podróży. Jako zespół daliśmy z siebie absolutnie wszystko.

Czułem się dobrze, doskonale w moim bolidzie. Wciąż trwa pandemia i z głębi serca chciałbym życzyć wszystkim udanych świąt w rodzinnym gronie. Zobaczymy, co wydarzy się w przyszłym roku.