Alain Prost stracił funkcję dyrektora niewykonawczego Alpine

Lada chwila zespół ma ogłosić zatrudnienie Szafnauera oraz pozyskanie sponsoringu BWT.
17.01.2213:27
Mateusz Szymkiewicz
2245wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alain Prost stracił funkcję dyrektora niewykonawczego zespołu Alpine. Czterokrotny mistrz świata był związany ze stajnią z Enstone od 2016 roku.

Francuz pierwotnie dołączył do zespołu w roli konsultanta zarządu, dzieląc się bogatym doświadczeniem z czasów rywalizacji na torach Grand Prix oraz prowadzenia własnej ekipy. W połowie 2019 roku zwiększono zakres obowiązków Prosta, tworząc dla niego funkcję dyrektora niewykonawczego.

Jak właśnie potwierdzono, Alpine zdecydowało się na kolejne zmiany w swoich strukturach przed startem sezonu 2022. Tuż po ogłoszeniu odejścia Marcina Budkowskiego z funkcji dyrektora wykonawczego, teraz stajnia z Enstone potwierdziła rozstanie z Alainem Prostem.

Według źródeł Motorsport.com, w najbliższym czasie stanowisko szefa Alpine zostanie przekazane Otmarowi Szafnauerowi, który dotychczas zarządzał zespołem Astona Martina. Do momentu pojawienia się Amerykanina, prace w Enstone będzie nadzorował prezes francuskiej grupy - Laurent Rossi.

Zrozumiałe, że Szafnauer przyprowadzi ze sobą nowego głównego sponsora, którym będzie BWT. Przedsiębiorstwo z branży uzdatniania wody w latach 2017-2021 współpracowało z Force India, Racing Point oraz Astonem Martinem. Teraz wszystko wskazuje na to, iż charakterystyczne różowe barwy powrócą do stawki Formuły 1 na bolidach A522.

Póki co Aston oficjalnie nie ogłosił rozstania z BWT, jednakże logo sponsora zniknęło na początku roku ze strony internetowej zespołu. Według informacji sprzed kilku miesięcy, austriacki koncern naciskał na przywrócenie różowego malowania, na co z kolei zgody nie wyrażał właściciel stajni z Silverstone - Lawrence Stroll.