Reuters: Audi i Porsche we wtorek otrzymają zgodę na wejście do F1

Producent z Ingolstadt rozmawia z McLarenem, z kolei Red Bull "logicznym" partnerem Porsche.
01.04.2210:19
Mateusz Szymkiewicz
1593wyświetlenia
Embed from Getty Images

Reuters informuje, że Grupa Volkswagen w najbliższy wtorek wyrazi zgodę na zaangażowanie Audi i Porsche w Formułę 1 od sezonu 2026.

Niemieckie marki są zainteresowane nową generacją jednostek napędowych, która będzie oparta na paliwie neutralnym i w większym stopniu zostanie uzależniona od MGU-K. W kontekście Audi uważa się, że producent zamierza przejąć McLarena za kwotę 500 milionów dolarów. Z kolei Porsche ma zostać dostawcą silników zespołów Red Bulla.

To logiczne, że jesteśmy najatrakcyjniejszym partnerem dla producentów - powiedział Helmut Marko, konsultant Red Bulla. Max Verstappen jest bardzo istotnym elementem tej układanki. Rozmowy toczą się we wszystkich kierunkach. Miło byłoby mieć priorytetowy status, ale jesteśmy jeszcze daleko od takich ustaleń. Czy chciałbym zobaczyć Maksa w samochodzie Red Bulla z logo Porsche? Gdybym odpowiedział «Tak», wówczas uznalibyście, że mamy już gotową jakąś umowę.

Według agencji Reuters, 5 kwietnia zaplanowane jest posiedzenie zarządu Grupy Volkswagen, podczas którego zapadnie decyzja o uruchomieniu programu w Formule 1. Źródła z koncernu podają, że jest nadzieja, iż do tego momentu uda się potwierdzić intencje.

Volkswagen odmówił oficjalnego komentarza w sprawie potencjalnego zaangażowania Audi oraz Porsche.