Marko: Gasly odejdzie, jeżeli nie otrzyma oferty powrotu do Red Bulla

Austriak sugeruje, że Perez musi liczyć się z presją ze strony kierowcy AlphaTauri.
01.04.2210:33
Mateusz Szymkiewicz
1786wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że Red Bull może utracić Pierre'a Gasly, jeżeli nie zaoferuje mu powrotu do seniorskiego zespołu od sezonu 2023.

Francuz, który reprezentuje AlphaTauri, z końcem przyszłego roku będzie miał wolną rękę w wyborze nowego miejsca startów. Kierowca podkreśla, że jego celem jest wejście do czołówki i w tym celu będzie gotowy opuścić program Red Bulla.

Póki co Gasly wciąż zachowuje szanse na ponowną promocję do seniorskiej stajni i może do tego dojść w sezonie 2023, przed którym Sergio Perez pozostaje bez ważnej umowy. Musimy porównać osiągi obu kierowców, jednakże Checo ma przed sobą jeszcze pół roku. Kontrakt Gasly'ego wygasa dopiero po sezonie 2023 i to jasne, że jeżeli nie zapewnimy mu awansu, wówczas najprawdopodobniej go stracimy, a tego nie chcemy - powiedział Helmut Marko, konsultant Red Bulla.

Austriak dodał jednak, że jest zadowolony z postawy Pereza w pierwszych dwóch eliminacjach tegorocznych mistrzostw. Obecny samochód dużo bardziej mu odpowiada. Czuje się w nim komfortowo i zna lepiej nasz zespół. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego dotychczasowego rozwoju.