Spyker będzie miał czterech kierowców testowych

Łączony z zespołem Super Aguri Gideo van der Garde będzie kierowcą testowym Spykera
01.02.0722:47
MDK
2233wyświetlenia

Zespół Spyker F1 ogłosił dzisiaj wieczorem zaskakującą wiadomość, kiedy podał nazwisko nie jednego, a aż czterech kierowców testowych. Zespół potwierdził między innymi zatrudnienie Giedo van der Garde, łączonego do tej pory z Super Aguri, w roli testowego i zarazem piątkowego kierowcy.

Pozostałymi kierowcami testowymi holenderskiej stajni będą: Adrian Valles (pamiętamy go jako rywala Roberta Kubicy w walce o tytuł mistrzostwo WSbR w 2005 roku), Markus Winkelhock i Fairuz Fauzy.


Znalezienie się van der Garde na tej liście jest dużą niespodzianką. Holender był zapowiadany jako testowy kierowca zespołu Super Aguri, ale wygląda na to, że Spyker wykradł go z japońskiego zespołu.

Van der Garde jest zadowolony ze zamiany: Jest to dla mnie ważny moment i jestem dumny, że zostałem wybrany by móc rozpocząć moją karierę w F1 w holenderskim zespole Spyker. Muszę się wiele nauczyć, ale ta szansa to wszystko, czego potrzebuję. Warto dodać, że Super Aguri utrzymuje, iż nadal ma podpisany kontrakt z Holendrem, a więc sprawa ta wymaga wyjaśnienia i niewykluczone, że będzie się nią musiała zająć rada ds. kontaktów.


Valles już na początku tego tygodnia był wymieniany jako potencjalny kierowca testowy Spykera. W 2006 roku Hiszpan startował w serii GP2, a pierwsze testy w F1 odbył we wrześniu tego samego roku właśnie ze stajnią z Silverstone.

Moje testy w zeszłym roku wypadły dobrze i jestem szczęśliwy, ze zaproszono mnie ponownie, abym odgrywał ważną rolę w ambitnym programie, którego realizację rozpoczyna Spyker. - powiedział Valles.

Malezyjski kierowca Fairuz Fauzy również dołączy do zespołu jako kierowca testowy. Fairuz ścigał się w GP2 i A1GP. Jego komentarz do podpisanej umowy był następujący: Od kiedy F1 pojawiła się w Malezji, marzyłem o takiej szansie i jestem podekscytowany faktem, że realizuję ambicje mojego kraju w królowej sportów motorowych.

Winkelhock był jednym z piątkowych testerów zespołu w 2006 roku. Jest zadowolony, że może kontynuować współpracę ze Spykerem: Naprawdę jestem zadowolony z pracy, którą wykonałem z zespołem w zeszłym sezonie i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować program w tym roku. - powiedział Niemiec.

Źródło: F1Racing.net

KOMENTARZE

5
dz
02.02.2007 11:30
no ja bym na miejscu spykera zatrudnił jescze z 10 kierowców;) , przyda im sie spora załoga bo testy mają ostrow plecy, co wogole ci kolesie ze spykera wyczyniją , a sa07 rozjedzie ich jak walec , przykro mi to mowić ale są skazani na ostrą porażkę .nawet Gascoyn ich nie uratuje , fakt jako jedyni nie mają rzadnego wsparcia w postaci duzego sponsora czy producenta samochodów ,ale nawet nie przetestowali gum .
McLuke
02.02.2007 08:41
uuuu nie ładnie Giedo... taki numer wykręcić Super Ogórkom... Szykuje się niezły pasztet :P:D Czyli, że etatowym testerem SA będzie... Sakon Yamamoto!! (wszystko, tylko nie to!!)
Siemion19
02.02.2007 08:21
Giedo tak się nie robi.Za wszelką cenę chciał wejśc do ogórków i był przez miesiąc i pare dni.Wydaję mi się że Giedo holender i Spyker holender wolał jezdzic w holenderskim spykerze niz w japońskim super aguri.I powinna się tą sprawą zajac rada ds. kontaktów.Czy to będzie coś w stylu Button-gate.Oby nie
Arczyn
01.02.2007 10:54
Z Midlanda/Spykera robi się drugie Minardi ;)
deeze
01.02.2007 10:48
"Van der Garde jest zadowolony ze zamiany" ;). No to zrobili a-kuku ci Spykerowcy! :)