Krack: Aston jest bardzo zainteresowany współpracą z Audi

W czerwcu spodziewane jest potwierdzenie formuły silnikowej od sezonu 2026.
24.04.2211:01
Mateusz Szymkiewicz
568wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mike Krack potwierdził, że Aston Martin jest bardzo zainteresowany współpracą z Audi od sezonu 2026.

Producent z Ingolstadt miał już otrzymać zgodę na rozpoczęcie projektu w Formule 1 i aktualnie ma rozważać swoich przyszłych partnerów. Pierwotnie spekulowano o McLarenie, lecz stajnia z Woking nie jest zainteresowana odsprzedaniem udziałów niemieckiemu koncernowi.

Teraz Audi łączone jest z Sauberem i Astonem Martinem. Niewykluczone, że koncern zdecyduje się na partnerstwo z brytyjską marką i zdaniem Matti Binotto z Ferrari, kluczowe mogą okazać się wydarzenia w czerwcu, kiedy planowane jest zatwierdzenie nowej formuły silnikowej od sezonu 2026.

Ważne jest, by mieć już jasno zdefiniowane przepisy. To istotne nie tylko dla Grupy Volkswagen, lecz również dla innych producentów - powiedział Włoch na torze Imola.

Szef Astona Martina - Mike Krack, potwierdził, że jest gotowy nawiązać partnerstwo z Audi. Wydaje mi się, że każda ekipa bez fabrycznego wsparcia jest otwarta na taką możliwość. Skłamałbym gdybym powiedział, że nie bylibyśmy chętni na taką współpracę. Jesteśmy bardzo zainteresowani podjęciem rozmów - dodał Luksemburczyk.