Steiner popiera pomysł grupowania wyścigów F1 według regionów

Nawiązując do dwóch kolejnych GP szef Haasa ma nadzieję na bezproblemowy weekend w Baku.
07.06.2219:01
Nataniel Piórkowski
1338wyświetlenia
Embed from Getty Images

Guenther Steiner z Haasa liczy, że w przyszłym sezonie Formule 1 uda się zrealizować cel ułożenia kalendarza wyścigów według regionów.

Przed zespołami pierwszy poważny logistyczny test sezonu 2022. W nadchodzącą niedzielę kierowcy powalczą o zwycięstwo w GP Azerbejdżanu, by już w kolejny piątek zameldować się na ulicznym torze w Montrealu, gdzie rozegrane zostaną pierwsze sesje treningowe przed GP Kanady.

Dążąc do ograniczania wyzwań związanych z transportem wyposażenia ekip, redukcji kosztów oraz realizacją celów ekologicznych, Formuła 1 pracuje nad podzieleniem harmonogramu wyścigów na regionalne grupy. Szef Haasa - Guenther Steiner, pozytywnie wypowiada się o tym pomyśle.

Zdarza nam się podróżować z jednego kontynentu na drugi. Mamy bardzo mało czasu, podróż jest długa a zespół ciężko pracuje nad tym, aby uwinąć się ze wszystkim na czas - tłumaczył.

Najważniejsza jest zgrania, dobra ekipa i jej ciężka praca. Niezależnie od tego, takie podróże są dużym wyzwaniem, bo w ciągu kilku dni trzeba wszystko spakować, przetransportować i rozstawić na kolejnym torze.

Jeśli dochodzą do tego uszkodzenia bolidu, zadanie staje się jeszcze trudniejsze. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że nasi kierowcy zaliczą czysty weekend w Baku - podkreślił Steiner.

Myśląc o przyszłym sezonie byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli połączyć wyścigi w regionalne grupy. Wiem, że Stefano [Domenicali - dyrektor generalny F1] bardzo ciężko pracuje nad takim projektem. Jestem pewien, że przed kolejnym rokiem postawimy krok we właściwym kierunku.