Gasly pozostanie kierowcą AlphaTauri w 2023 roku

Francuz spędzi już piąty pełny sezon w barwach juniorskiej stajni Red Bulla.
24.06.2210:17
Mateusz Szymkiewicz
1721wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół AlphaTauri oficjalnie potwierdził zatrzymanie Pierre'a Gasly na sezon 2023.

Francuz był jedną z opcji seniorskiego Red Bull Racing na przyszłoroczne mistrzostwa, jednakże ekipa zdecydowała się na podpisanie nowego dwuletniego kontraktu z Sergio Perezem. Od tamtej pory spekulowano nad dalszą przyszłością kierowcy w Formule 1, lecz jak oficjalnie potwierdzono, w sezonie 2023 pozostanie on w AlphaTauri.

Dla Gasly'ego będzie to piąty pełny sezon startów dla juniorskiej stajni Red Bulla. 26-latek zadebiutował w Formule 1 pod koniec 2017 roku przejmując miejsce Daniiła Kwiata w Toro Rosso, natomiast w pierwszej połowie sezonu 2019 ścigał się dla Red Bulla. Ze względu na rozczarowujące osiągi Francuz stracił swoje miejsce po letniej przerwie i wrócił do Faenzy, zapewniając od tego czasu dwa miejsca na podium oraz zwycięstwo w Grand Prix Włoch 2020.

Jestem już z tym zespołem od pięciu lat i czuję dumę z drogi, jaką wspólnie udało nam się przejść - powiedział Pierre Gasly. Cieszę się mogąc pozostać w AlphaTauri. Nowe przepisy stworzyły nam nowe wyzwania i w kolejnych osiemnastu miesiącach chcemy zrealizować plan rozwojowy, który będzie dobrą bazą na przyszłość.

Jesteśmy zachwyceni mogąc potwierdzić, że Pierre zostaje z nami na sezon 2023 - dodał Franz Tost, szef AlphaTauri. Zdecydowanie zalicza się on do grupy najlepszych i najbardziej konkurencyjnych kierowców w Formule 1. Udowodnił to reprezentując barwy naszego zespołu. Bez dwóch zdań Pierre może odegrać rolę w przyszłorocznych sukcesach i teraz naszym zadaniem jest zapewnienie mu konkurencyjnego samochodu.

Póki co nie jest jasne kto będzie zespołowym partnerem Gasly'ego w sezonie 2023. Aktualnie drugi kokpit AlphaTauri zajmuje Yuki Tsunoda.