Horner: Nie prowadzimy rozmów na temat współpracy z Hondą

W ostatnim czasie pojawiły się plotki o tym, iż japoński producent rozważa powrót do F1
03.07.2211:14
Nataniel Piórkowski
580wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner dał jasno do zrozumienia, iż Red Bull nie prowadzi żadnych rozmów w sprawie potencjalnego powrotu Hondy do Formuły 1 od sezonu 2026.

Podczas gdy fani oczekują na oficjalne potwierdzenie współpracy RBR z Porsche, w ostatnich dniach pojawiły się spekulacje mówiące o tym, iż Honda może poddać rewizji decyzję o odejściu ze sportu wraz z końcem 2021 roku.

Obecnie Red Bull korzysta z jednostek napędowych japońskiego koncernu pod własną marką. Specjaliści Hondy cały czas pomagają jednak austriackiej ekipie w produkcji i rozwoju komponentów silnika.

Na początku tego tygodnia otwarliśmy fabrykę Red Bull Powertrains, więc mamy nadzieję, że umożliwi nam ona produkcję naprawdę konkurencyjnych silników począwszy od 2026 roku - powiedział Horner.

Brytyjczyk dodał, że Red Bull i Honda będą kontynuować partnerstwo inżynieryjne do końca 2025 roku, gdy wygasną obecne przepisy dotyczące jednostek napędowych.

Nie jest żadną tajemnicą, iż prowadzone są rozmowy związane z Porsche i Audi, które chcą zaangażować się w nasz sport. Moim zdaniem zainteresowanie takich marek jest czymś niezwykle ekscytującym z punktu widzenia całej Formuły 1.

Wiele zależy jednak od ostatecznego kształtu przepisów i tego, jak będą one traktowały nowe koncerny. Jest też oczywiście wiele innych aspektów - podkreślał Horner.

Zapytany o to, czy słyszał o tym, jakoby Honda myślała o powrocie do F1 w 2026 roku, szef RBR stwierdził: To naprawdę jest pytanie do nich. Na pewno jednak nie prowadzili z nami tego typu dyskusji.