Herta odbędzie dwudniowe testy z McLarenem na torze Algarve

Stajnia z Woking szykuje Amerykanina do występów w piątkowych treningach.
11.07.2210:30
Mateusz Szymkiewicz
1198wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren potwierdził organizację prywatnej sesji testowej dla kierowcy IndyCar - Coltona Herty.

22-latek, który za Oceanem reprezentuje barwy Andrettiego, szykowany jest w tym roku do występów w piątkowych treningach. W ramach przygotowań McLaren zdecydował się zorganizować testy na portugalskim Algarve, w których wykorzysta zeszłoroczny bolid MCL35M.

Herta zasiądzie za kierownicą w poniedziałek oraz wtorek, natomiast w środę swoją szansę otrzyma zawodnik rozwojowy McLarena - Will Stevens. Póki co nie jest jasne, w których treningach Amerykanin zaliczy występy ze stajnią z Woking.

Jak już wcześniej informowaliśmy, porozumienie z Coltonem zakłada powierzenie mu samochodu Formuły 1, by mógł zademonstrować na co go stać - powiedział Andreas Seidl, szef McLarena. Mamy szansę, by skorzystać z zeszłorocznego bolidu. Celem na testy jest sprawdzenie jak sobie poradzi. Poza tym jak wiecie mamy jeszcze do wykorzystania dwa treningi dla młodych kierowców.

Po sprawdzeniu wszystkich kandydatów podejmiemy ostateczną decyzję o tym, kto wystąpi z nami w treningach. Colton otrzyma teraz szansę przez dwa dni i zakładam, że wykorzystamy jeszcze jednego lub dwóch naszych zawodników rozwojowych, by na torze otrzymali świeże spojrzenie na samochód McLarena.