Magnussen: Schumacher wykonał bardzo duże postępy

Ostatnie dwa występy Niemca chwalą również Ralf Schumacher i Toto Wolff.
11.07.2210:45
Mateusz Szymkiewicz
2305wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kevin Magnussen pochwalił postawę Micka Schumachera w dwóch ostatnich wyścigach, określając je jako bardzo duże postępy.

Niemiec po bardzo słabym starcie sezonu, na torach Silverstone oraz Red Bull Ring zdobył łącznie dwanaście punktów. Szczególnie mocny występ miał miejsce w ostatnią niedzielę, kiedy Schumacher przekroczył linię mety jako szósty, a kibice uznali go kierowcą dnia.

Partner z Haasa - Kevin Magnussen, zapytany o aktualną formę Schumachera, odpowiedział: Mick w ostatnich dwóch wyścigach wykonał wielkie postępy. Jestem szczęśliwy z jego powodu oraz całego zespołu. Zajmujemy siódme miejsce w mistrzostwach, a mierzymy jeszcze wyżej. Do tego potrzebni są dwaj kierowcy finiszujący w punktach.

Jeżeli był szybszy ode mnie na torze, nie miałem powodów by go blokować [w GP Austrii]. Jestem tutaj, by pomóc ekipie. Nie znajduję się w pozycji, by walczyć o mistrzostwo świata. Mam nadzieję, że doczekam kiedyś tego momentu, ale teraz jestem graczem zespołowym i cieszą mnie podwójne punkty. To dlatego nie broniłem się przed nim tak zaciekle.

Postawę swojego bratanka pochwalił również Ralf Schumacher, którego zdaniem 23-latek zaczął nawiązywać do mistrzowskiej formy prezentowanej w Formule 2. Jest bardzo mocny w pojedynkach. Widzieliśmy to już w F2, a teraz w F1 ma szansę by sobie to przypomnieć. W ubiegłym roku ze względu na samochód nie miał z kim walczyć, teraz to wygląda inaczej. Robi to świetnie, a jego defensywa jest bardzo twarda. Błędy zawsze mogą się przydarzyć, ale teraz jeździ perfekcyjnie.

Szef Mercedesa - Toto Wolff, także jest pod wrażeniem ostatnich występów Micka Schumachera. Jeździ świetnie i bardzo dobrze się broni. Robi to jak prawdziwy sportowiec. Jestem szczęśliwy widząc to. To dobry młody chłopak - dodał Austriak.