Sargeant wystartuje z Williamsem w pierwszym treningu w Austin

Junior stajni z Grove aktualnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji F2.
02.08.2215:33
Mateusz Szymkiewicz
446wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Williams potwierdził start Logana Sargeanta w pierwszym treningu do Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Amerykanin jest juniorem stajni z Grove i otrzymał już szansę poprowadzenia bolidu Formuły 1 przy okazji zeszłorocznych testów w Abu Zabi. Sargeant startuje w tym sezonie w F2, gdzie na półmetku zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji z dorobkiem dwóch zwycięstw w głównych wyścigach na Red Bull Ringu oraz Silverstone.

Jak potwierdzono, 21-latek wystartuje z Williamsem w październikowym treningu na torze w Austin, przejmując FW44 od Nicholasa Latifiego. Stajnia z Grove spełni tym samym wymóg przeznaczenia dwóch sesji dla młodych kierowców, wcześniej na Circuit de Catalunya współpracując z Nyckiem de Vriesem.

Jestem super podekscytowany perspektywą startu w treningu na torze w Austin - powiedział Logan Sargeant. Możliwość występu podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych jest dla mnie szczególnie wyjątkowa. Kieruję wielkie podziękowania dla Williamsa za wiarę oraz zaufanie, że wykonam dobrą pracę. Celem jest zebranie jak największej nauki w samochodzie nowej generacji. Nie mogę się doczekać tego doświadczenia, z pewnością będzie mi ono sprawiało radość.