Tost: Aktualnie nie ma miejsca dla Schumachera w AlphaTauri

Helmut Marko sugeruje, że Yuki Tsunoda jest o krok od nowej umowy z zespołem.
24.08.2209:55
Mateusz Szymkiewicz
594wyświetlenia
Embed from Getty Images

Franz Tost deklaruje, że zespół AlphaTauri nie jest zainteresowany podjęciem współpracy z Mickiem Schumacherem w sezonie 2023.

Coraz więcej wskazuje na to, że Niemiec z końcem roku odejdzie z ekipy Haas, a także utraci status juniora Ferrari. Wśród opcji kierowcy wymienia się Alpine oraz juniorski zespół Red Bulla, gdzie o miejsce dla Schumachera rzekomo zabiega przyszły partner silnikowy - Porsche.

Szef AlphaTauri - Franz Tost, zapytany o plotki łączące 23-latka z jego zespołem, odpowiedział: Na chwilę obecną nie ma u nas miejsca dla Schumachera. W przyszłości kto wie. Mam nadzieję, że Mick pozostanie w Formule 1, ponieważ jest dużo lepszy niż ludziom się wydaje. Nie wygrywasz F3 i F2 za darmo. Z kolei w tym roku zdobył mnóstwo doświadczenia.

Opiekun Red Bull Junior Team - Helmut Marko, sugeruje, iż wkrótce nową umowę na starty w AlphaTauri otrzyma aktualny reprezentant Yuki Tsunoda. Ma potencjał, by wygrywać Grand Prix. W naszych szeregach cieszy się niemalże kultowym statusem. Wiele rzeczy musi ze sobą zagrać, by móc cieszyć się statusem mistrza świata. Musi wykonać kolejny krok jako kierowca oraz człowiek, ponieważ w krytycznych momentach należy podnosić zespół - dodał 79-latek.