Capito nie wyklucza zatrzymania Latifiego w Williamsie

Szef zespołu jest pod wrażeniem postawy Kanadyjczyka od rundy na Silverstone.
24.08.2210:03
Mateusz Szymkiewicz
563wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jost Capito nie wyklucza, że Nicholas Latifi otrzyma propozycję pozostania w Williamsie na sezon 2023.

Przyszłość Kanadyjczyka w stajni z Grove jest kwestionowana od wielu miesięcy. Początkowo z jego kokpitem łączono Oscara Piastriego, natomiast teraz za faworyta do przyszłorocznej posady w Williamsie uważa się protegowanego Mercedesa - Nycka de Vriesa.

Szef zespołu - Jost Capito, pytany przed Grand Prix Belgii o przyszłość Latifiego, odpowiedział: Mamy czas oraz różne opcje. Nicholas potrzebował dosyć sporo czasu, by odzyskać pewność siebie i zrozumieć samochód oparty o nowe regulacje. Mimo to na Silverstone znów pojawił się w nim ogień. Musimy dalej obserwować jego rozwój, ponieważ przed rokiem wyglądał naprawdę dobrze na tle George'a Russella. Jeżeli utrzyma dotychczasową formę, nie będzie powodów do zastąpienia go.

Niemiec dodał, że innym kandydatem do przyszłorocznej posady w Williamsie może być junior - Logan Sargeant. Bardzo dobrze się rozwija. Znany jestem z tego, że szybko promuję młode talenty i nie przepadam za trzymaniem ich na ławce rezerwowych. Mamy czas na to, by obserwować jego dalszy rozwój.