Verstappen: To niezwykle emocjonalna chwila

Dwukrotny mistrz świata dziękuje Red Bullowi i Hondzie.
09.10.2211:20
Nataniel Piórkowski
895wyświetlenia


Max Verstappen zdradził, że świadomość zdobycia drugiego w karierze tytułu mistrzowskiego jest dla niego szalonym doświadczeniem.

Verstappen odniósł pewne zwycięstwo w skróconym wyścigu o GP Japonii. Gdy wydawało się, że walka o tytuł zostanie formalnie zakończona w Austin, sędziowie ukarali Charlesa Leclerca 5 sekundami za zyskanie przewagi wyjazdem poza tor. W rezultacie Monakijczyk spadł z drugiego na trzecie miejsce.

Dodatkowo, wbrew wcześniejszym wyliczeniom, FIA przyznała za wyścig w Japonii pełne punkty. To sprawiło, że Verstappen osiągnął w klasyfikacji generalnej wystarczającą przewagę, by świętować zdobycie drugiego mistrzostwa z rzędu.

To szalone uczucie. Mam bardzo mieszane emocje. Co za rok, to coś niesamowitego. Po ubiegłym sezonie w ogóle nie mógłbym sobie tego wyobrazić. Walczyliśmy wtedy do samego końca a pomimo tego przygotowaliśmy na ten rok tak wspaniały bolid....

Jestem wdzięczny każdemu, kto przyczynił się do tego sukcesu - dziękuję całej ekipie, która jest ze mną tutaj na torze, ale także wszystkim w fabryce. Naciskacie tak mocno, jak tylko się da i nigdy nie straciliście motywacji. To dzięki waszej pracy nasz bolid stawał się coraz szybszy.

Verstappen wywalczył drugą w karierze koronę na domowym terytorium Hondy, która nadal wspiera Red Bulla w zakresie produkcji i serwisu jednostek napędowych.

Praca, którą wykonaliśmy wspólnie z Hondą... Sami widzicie, co rok dokonywaliśmy bardzo znaczących postępów. Zdobyliśmy razem dwa mistrzostwa - to bardzo emocjonalna chwila. Wiem, że wszystkie oczy były tutaj zwrócone właśnie na nas. To zwiększa presję, ale tę pozytywną. Czujemy dumę, że dopięliśmy swego właśnie tutaj, na Suzuce.