Calvin Lo zainteresowany utworzeniem jedenastego zespołu F1

Miliarder z Hong Kongu miał już rozpocząć pierwsze rozmowy m.in. z kierowcami.
02.12.2210:13
Mateusz Szymkiewicz
1418wyświetlenia
Embed from Getty Images

Brytyjskie The Mirror informuje, że Calvin Lo jest zainteresowany utworzeniem jedenastego zespołu Formuły 1.

Miliarder pochodzący z Hong Kongu ma już mieć za sobą pierwsze rozmowy z aktualnie konkurującymi ekipami, a także z zawodnikami. Zrozumiałe, że 45-latek posiadający powiązania z Williamsem, docelowo chciałby wkroczyć do stawki od sezonu 2026.

Chciałbym dołączyć do Formuły 1, ponieważ sport wkroczył w zupełnie nową erę popularności i posiada zupełnie inną grupę kibiców - powiedział Calvin Lo. Nie jestem wystarczająco bystry, by samodzielnie prowadzić zespół! Moje jedyne zaangażowanie byłoby od strony finansowej. Rozglądaliśmy się za jedną z aktualnych ekip, stąd też pomysł o nowym zgłoszeniu.

W tej chwili jest wiele możliwości. Mam pewne powiązania [z Williamsem]. W pewnym sensie jestem tam zaangażowany i pierwszym moim zadaniem jest zrozumienie jak funkcjonuje świat Formuły 1.

Jako ostatni zamiary dołączenia do stawki F1 z jedenastym zgłoszeniem deklarował Michael Andretti. Mimo to Amerykanin został zablokowany przez aktualnie konkurujące zespoły, które nie chcą zmniejszać swoich wpływów poprzez pojawienie się kolejnego uczestnika. Rozumiem podejście ekip. Jeżeli pula ma pozostać taka sama, to jaki jest sens? Mimo to jeżeli doszłoby do pewnych zmian, to każdy mógłby na tym skorzystać - dodał Lo.