GP Arabii Saudyjskiej pozostanie w Dżuddzie do 2027 roku

Docelowo wyścig ma zostać przeniesiony na nowy tor w parku rozrywki Qiddiya.
19.01.2319:04
Mateusz Szymkiewicz
320wyświetlenia
Embed from Getty Images

Arabia Saudyjska potwierdziła, że Grand Prix Formuły 1 pozostanie w Dżuddzie co najmniej do 2027 roku.

Wyścig na ulicach Księstwa zadebiutował w kalendarzu pod koniec sezonu 2021. Pierwotnie Dżudda miała gościć Mistrzostwa Świata zaledwie przez trzy lata w związku z planowanym permanentnym obiektem w Rijadzie wokół parku rozrywki Qiddiya.

Mimo to pandemia koronawirusa opóźniła prace budowlane i jak potwierdzono, Dżudda pozostanie w Formule 1 co najmniej do końca 2027 roku.

Ważne jest, by tor w Dżuddzie miał zabezpieczoną przyszłość i zawarliśmy wspólne ustalenia z FIA oraz Formułą 1 na czas trwania prac w Qiddiya - powiedział Martin Whitaker, prezes Saudi Motorsport Company. Centrum motoryzacyjne Qiddiya ma przewodzić światu w projektowaniu torów Formuły 1. Nasz wyjątkowy i ekscytujący projekt będzie miejscem, które każdy będzie chciał odwiedzić. Mimo to w najbliższym czasie oczy całego świata będą skupione na Dżuddzie oraz wybrzeżu Morza Czerwonego.

W poprzednich miesiącach potwierdzono, że Arabia Saudyjska ugości pierwszą eliminację sezonu 2024. Organizator wyścigu chciał uniknąć otrzymania terminu zmagań w czasie Ramadanu, który wówczas wypadnie między 10 marca a 9 kwietnia.