Red Bull zapewnia dalsze wsparcie dla AlphaTauri

Stajnia z Faenzy nie zostanie wystawiona na sprzedaż.
01.03.2312:20
Nataniel Piórkowski
1661wyświetlenia
Embed from Getty Images

Scuderia AlphaTauri nie zostanie wystawiona na sprzedaż - ogłosił w środę szef teamu, Franz Tost.

Podczas testów w Bahrajnie Auto Motor und Sport poinformował, że władze Red Bulla zastanawiają się nad tym, w jaki sposób zoptymalizować prace swej juniorskiej ekipy.

Brana pod uwagę miała być propozycja przeniesienia siedziby zespołu do Anglii. Dzięki temu AT zyskałoby możliwość prowadzenia bliższej współpracy z główną ekipą austriackiego koncernu - Red Bull Racing.

Druga z opcji zakładała sprzedaż AlphaTauri. Sugerowano, że w gronie zainteresowanych przejęciem stajni mogliby znaleźć się Michael Andretti lub grupa powiązana z klanem Mazepinów.

W środę team z Faenzy opublikował jednak krótkie oświadczenie Franza Tosta, który podkreślił, iż Red Bull nie zamierza pozbywać się swojego młodszego zespołu F1.

Odbyłem kilka bardzo dobrych spotkań z Oliverem Mintzlaffem, który potwierdził, że udziałowcy nie sprzedadzą AlphaTauri a Red Bull będzie nadal wspierał zespół. Wszystkie te plotki nie mają podstaw. Ekipa pozostaje skoncentrowana na starcie sezonu i osiągnięciu lepszych wyników niż w poprzedniej kampanii.