Russell: Red Bull wygra wszystkie wyścigi tego sezonu

Kierowca Mercedesa nie sądzi, by ktoś był w stanie zagrozić aktualnym mistrzom świata.
05.03.2320:12
Maciej Wróbel
3711wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem George'a Russella, Red Bull wygra wszystkie wyścigi w tym sezonie oraz że ma już zapewnione tytuły mistrzowskie.

Kierowcy Red Bulla zgarnęli pierwszy rząd podczas sobotnich kwalifikacji w Bahrajnie, po czym powtórzyli ten wynik w wyścigu. Na uwagę zasługuje olbrzymia przewaga Verstappena i Pereza nad resztą stawki - trzeci na mecie Fernando Alonso stracił niemal pół minuty do drugiego Sergio Pereza.

George Russell, który ukończył niedzielne zmagania na siódmej pozycji, uważa, że Red Bull znajduje się obecnie w swojej własnej lidze i że może być w stanie zwyciężyć we wszystkich 23 eliminacjach. Red Bull ma już zapewnione tytuły, nie sądzę, by ktokolwiek był w stanie się im postawić - powiedział Brytyjczyk.

Spodziewam się, że wygrają wszystkie wyścigi w tym sezonie. Postawiłbym na to. Przy ich osiągach nie widzę nikogo, kto mógłby im rzucić wyzwanie. Ich tempo wydaje się w ten weekend wolniejsze niż podczas testów, co jest trochę dziwne. Teraz jednak i tak wszystko przychodzi im łatwo, więc mogą robić co chcą.

Być może nie zawsze znajdą się na pole position, ponieważ widzieliśmy, że Ferrari jest bardzo konkurencyjne w kwalifikacjach. Kiedy jednak w grę wchodzi tempo wyścigowe, to są oni w bardzo, bardzo dobrym położeniu - dodał Russell.