Hulkenberg gotowy przejść do czołowego zespołu na sezon 2025

Mimo to szef Haasa nie wyklucza, że zaproponuje Niemcowi dwuletni kontrakt.
04.07.2307:39
Mateusz Szymkiewicz
2033wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg przyznał, że jest gotowy przejść w sezonie 2025 do jednego z czołowych zespołów.

Niemiec powrócił w tym roku do stawki po trzech latach bez stałej posady w Formule 1. Kierowca jest jedną z największych niespodzianek regularnie wchodząc w kwalifikacjach do Q3, a także wyraźnie wygrywając zespołowy pojedynek z Kevinem Magnussenem.

Szef Haasa - Gunther Steiner, deklaruje, że zatrzyma Hulkenberga na przyszłoroczne mistrzostwa. Mimo to Włoch nie wyklucza, iż propozycja będzie zakładała dwuletni kontrakt. Na ten moment jesteśmy zadowoleni z naszych kierowców. Nie spieszymy się z podpisami na umowach, ale chcemy złożyć je jak najszybciej. Nie musimy zbytnio dyskutować z Nico w jakim charakterze ma pozostać w zespole - powiedział 58-latek.

Hulkenberg przyznaje jednak, że jest świadomy swojej dobrej formy i deklaruje gotowość do startów w czołowym zespole od 2025 roku. Wszystkie gwiazdy na niebie i ziemi wskazują, że mariaż [z Haasem] będzie kontynuowany. Mimo to pod koniec 2024 roku wiele powinno wydarzyć się na rynku kierowców, wygaśnie wiele kontraktów. Będę chciał być tak atrakcyjny jak to tylko możliwe. Nie jesteś w stanie przystąpić do 200-250 Grand Prix nie będąc dobrym zawodnikiem. To mówi samo za siebie. Wyobrażam sobie rywalizację jeszcze przez kilka kolejnych lat. Wszystko co nadejdzie będę traktował jako bis - stwierdził Niemiec.