Vasseur: Pracujemy już nad samochodem na rok 2024

Według Francuza, limit budżetowy uniemożliwia wykonanie większych postępów w tym sezonie.
13.07.2310:11
Maciej Wróbel
1005wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur ujawnił, że Ferrari zaczęło już skupiać swoją uwagę na rozwoju przyszłorocznej konstrukcji.

Stajnia z Maranello notuje dość nieudaną pierwszą połowę sezonu 2023. W dotychczas rozegranych dziesięciu Grand Prix kierowcy Ferrari tylko dwukrotnie stawali na podium, a w klasyfikacji konstruktorów Scuderia plasuje się dopiero na czwartej lokacie ze stratą 24 punktów do Astona Martina.

Podczas wtorkowej imprezy organizowanej przez jednego ze sponsorów Ferrari w Londynie Carlos Sainz stwierdził, że po ciężkim starcie sezonu Ferrari z powodzeniem usprawniło samochód na rok 2023 oraz że celem zespołu jest powrót do walki o podia i zwycięstwa.

Słowa Hiszpana kontrastują jednak z ostatnią wypowiedzią szefa zespołu, Frederica Vasseura. W rozmowie z włoskim Corriere dello Sport Francuz ujawnił, że Ferrari już rozpoczęło prace nad samochodem na sezon 2024. Z pewnością najistotniejszym czynnikiem pozostaje limit budżetowy - powiedział Vasseur.

Nie pozwala nam on na tworzenie nowych projektów, co z pewnością mogłoby mieć miejsce kilka lat temu. Oznacza to, że musisz dostosować swój projekt do zaistniałej sytuacji, a sądzę, że wykonaliśmy duży krok naprzdód w tych warunkach.

Musimy też mieć na uwadze to, że przepisy są mają teraz zdecydowanie bardziej dyrektywalny charakter niż kiedyś i ciężko jest dokonać dużych postępów w trakcie sezonu. Jeśli o nas chodzi, to już teraz pracujemy nad przyszłorocznym projektem i próbujemy skorygować kierunek - dodał szef Scuderii.