Laurent Mekies ustąpił z funkcji dyrektora sportowego Ferrari

Od nowego roku Francuz oficjalnie rozpocznie pracę jako szef AlphaTauri.
27.07.2319:25
Maciej Wróbel
611wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari oficjalnie potwierdziło odejście swojego dotychczasowego dyrektora sportowego, Laurenta Mekiesa, który w roku 2024 obejmie funkcję szefa zespołu AlphaTauri.

W kwietniu bieżącego roku AlphaTauri ogłosiło, że Laurent Mekies będzie następcą odchodzącego po tym sezonie Franza Tosta. Austriak był szefem stajni z Faenzy nieprzerwanie od 2006 roku, odkąd koncern Red Bulla przejął zespół Minardi. Mekies dołączy również do Petera Bayera, który będzie w AlphaTauri pełnił funkcję dyrektora wykonawczego.

Po tym komunikacie Mekies kontynuował pracę w Scuderii jako dyrektor sportowy, podczas gdy Ferrari i Red Bull próbowały ustalić warunki oraz terminy odejścia Francuza z Maranello oraz rozpoczęcia pracy w AlphaTauri. Teraz oficjalnie potwierdzono, że Mekies opuści Ferrari z końcem tego tygodnia, a pracę w Faenzy rozpocznie 1 stycznia 2024 roku.

Okres pracy Laurenta Mekiesa w Scuderii Ferrari dobiegnie końca w tym tygodniu - zakomunikowało Ferrari. Dyrektor sportowy nie będzie obecny w Belgii i opuści stajnię spod znaku wierzgającego rumaka po dwóch i pół sezonach, w których zespół odniósł siedem zwycięstw. Cały zespół dziękuje mu za jego ogromny wkład w ciągu tych lat.

Ferrari ogłosiło również nazwisko następcy Mekiesa - będzie nim Diego Ioverno, pracujący w stajni z Maranello od 23 lat.

Począwszy od Grand Prix Belgii, część obowiązków Laurenta na pitwallu przejmie Diego Ioverno, który zostanie nowym dyrektorem sportowym. Będzie on odpowiedzialny za wszelkie sprawy sportowe, jak również za kontakty z FIA.

Wraz ze swoimi kolegami z pitwallu - Matteo Togninallim, głównym inżynierem wyścigowym oraz Ravinem Jainem, strategiem wyścigowym - będą odpowiadać bezpośrednio przed szefem zespołu, Fredem Vasseurem.