Albon: Tak dobre tempo jest dla nas niespodzianką

Kierowca Williamsa spodziewa się, że w sobotę rywale jego teamu dokonają dużych postępów.
26.08.2310:28
Nataniel Piórkowski
234wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alex Albon optymistycznie ocenia szanse Williamsa w Grand Prix Holandii po ukończeniu obu piątkowych treningów w czołowej piątce.

Reprezentant Williamsa ukończył FP2 z trzecim rezultatem, tracąc tylko dwie dziesiąte sekundy do najszybszego Lando Norrisa z McLarena.

Taj przyznaje, że znakomite tempo było niemałą niespodzianką dla jego ekipy. Poszło nam bardzo dobrze, ale już wcześniej mieliśmy takie przebłyski. Oczywiście nie wiemy, co robią inni, ale jeśli o nas chodzi, to bolid prowadził się bardzo dobrze - od pierwszego wyjazdu na tor.

Dłuższy przejazd w pierwszym treningu wypadł w porządku, był naprawdę mocny. W FP2 było już trochę gorzej. Tak czy siak traktujemy to jako niespodziankę. Mamy świadomość, że w sobotę wiele zespołów dokona zauważalnych postępów. Oczywiście postaramy się utrzymać nasze miejsce w stawce, ale zobaczymy w jakim stopniu nam się to uda.

Dopytywany o to, czy piątkowe tempo Williamsa było reprezentatywne, Albon odrzekł: Wiadomo, że większość zespołów preferowała raczej przejazdy z większym zapasem paliwa, ale nie zmienia to faktu, iż był to dla nas bardzo udany dzień. Mamy konkurencyjne tempo. Różnice będą bardzo małe. Wiecie, nie jestem pesymistą. Wprost przeciwnie, mam tutaj dość optymistyczne odczucia.

Ze względu na charakterystykę toru, Zandvoort często przysparza kierowcom problemów z pokonaniem jednego idealnego okrążenia. Albon obawia się, że podobnie będzie w trakcie sobotnich kwalifikacji.

Pod tym względem jest ciężko. Tutaj zawsze był to duży problem. Te opony potrzebują trochę odpoczynku a gdy każdy kierowca jedzie trochę wolniej, powstają korki. Trzeba być bardzo uważnym, nawet na okrążeniach zjazdowych czy schładzających opony. Nie można pozwolić sobie nawet na chwilę dekoncentracji.