Adidas przejmie prawa do nazwy teamu z Faenzy?

Scenariusz taki sugeruje doświadczony dziennikarz - Roger Benoit.
17.09.2309:58
Nataniel Piórkowski
830wyświetlenia
Embed from Getty Images

Do rywalizacji o przejęcie praw do nazwy zespołu znanego obecnie jako AlphaTauri miał dołączyć Adidas.

Według współpracującego ze szwajcarskim Blickiem dziennikarza - Rogera Benoita, Red Bull ma pełną świadomość porażki projektu modowego AlphaTauri i jest przesądzone, że nazwa ta zniknie z F1 od sezonu 2024.

Według wcześniejszych doniesień miał zastąpić ją Hugo Boss, który w ostatnim czasie zapowiedział wycofanie się z Formuły E i pełną koncentrację na serii Grand Prix.

Sugerowano, że team z Faenzy może zostać przekształcony w Hugo Boss Bulls Racing, co miałoby podkreślić planowane wzmocnienie współpracy z macierzystym zespołem.

Obecnie AlphaTauri plasuje się na ostatnim, dziesiątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Dyrektor generalny stajni - Peter Bayer, zapewnia jednak: Wszystko zmieni się na przestrzeni ośmiu ostatnich wyścigów. Jestem pewien, że nie zakończymy tego sezonu na ostatniej lokacie.

Bayer miał z uśmiechem zareagować na pytanie o to, czy w przyszłym roku będzie zarządzał teamem Hugo Boss Bulls: Hugo Boss angażuje się także w inny, nowy projekt. Ale nasza nowa nazwa będzie znacznie większa.

Odnosząc się do tych słów Benoit twierdzi, że Bayer miał na myśli Adidasa - niemieckiego giganta zajmującego się produkcją obuwia i odzieży sportowej.