Vowles przygląda się Lawsonowi "z zainteresowaniem"

Spekuluje się, iż Red Bull jest gotowy wypożyczyć Nowozelandczyka do Williamsa.
23.09.2309:28
Mateusz Szymkiewicz
820wyświetlenia
Embed from Getty Images

James Vowles z Williamsa przyznał, że przygląda się Liamowi Lawsonowi z zainteresowaniem.

Nowozelandczyk aktualnie reprezentuje barwy AlphaTauri, już czwarty weekend zastępując kontuzjowanego Daniela Ricciardo. 21-latek wywołał spore poruszenie swoją postawą, praktycznie nie popełniając błędów. Z kolei w Singapurze zdołał awansować do Q3 i następnego dnia zdobyć pierwsze dwa punkty za dziewiąte miejsce.

Mimo to jak potwierdzono, Lawson pozostanie trzecim kierowcą Red Bulla w sezonie 2024, ustępując miejsca na stałe Danielowi Ricciardo. Pojawiły się jednak sugestie, iż austriacki producent będzie gotowy wypożyczyć swojego kierowcę, którym zainteresowany może być Williams.

Stajnia z Grove dysponuje jednym wolnym miejscem u boku Alexandra Albona. O pozostanie w zespole walczy Logan Sargeant, który w ostatnich weekendach popełnia dużo błędów. Amerykanin między innymi w kwalifikacjach na Suzuce doszczętnie rozbił samochód podczas rozpoczynania pierwszej szybkiej próby.

Szef Williamsa - James Vowles, przyznał w Japonii, iż przygląda się Liamowi Lawsonowi z zainteresowaniem.

On jest częścią rodziny Red Bulla - stwierdził Christian Horner. Jeżeli będzie wolne miejsce na zasadzie wypożyczenia, to zapewne doskonale zdajecie sobie sprawę, iż w przeszłości zrobiliśmy coś takiego z Carlosem Sainzem w Renault. Mimo to wydaje mi się, że Liam poza samochodem będzie miał naprawdę dużo pracy do wykonania.

Inne plotki łączą z Williamsem aktualnego trzeciego kierowcę Astona - Felipe Drugovicha. Zeszłoroczny mistrz Formuły 2 z Brazylii miał skompletować wsparcie finansowe na poziomie 15 milionów dolarów. Felipe Drugovich czeka na swoją szansę z naprawdę dużym workiem pieniędzy - powiedział Ralf Schumacher, były kierowca F1, aktualnie ekspert Sky Sports Germany.