Norris: Pokonanie Verstappena będzie bardzo trudne

Brytyjczyk zapewnia jednak, że McLaren postara się skomplikować popołudnie Red Bullowi.
23.09.2310:24
Nataniel Piórkowski
417wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lando Norris dał jasno do zrozumienia, że McLarenowi trudno będzie popsuć weekend Maxowi Verstappenowi, który w sobotę zdominował czasówkę na Suzuce.

Urzędujący mistrz świata wywalczył pole position z zapasem sześciu dziesiątych sekundy nad zawodnikami McLarena.

Za nami udany dzień. Mamy drugą i trzecią pozycję na starcie. Oscar wykonał dzisiaj kawał dobrej roboty. Max także, ale on zdążył nas już do tego przyzwyczaić - stwierdził Norris.

Ten tor nie jest łatwy. Trudno złożyć na nim idealne okrążenie, tym bardziej, że cały czas utrzymujemy szybkie tempo. Najmniejszy błąd może oznaczać pokaźną stratę czasu, więc bardzo cieszę się, że zaliczyliśmy udany dzień.

W niedzielę kierowcy McLarena powalczą o pierwsze podium zespołu na Suzuce od 2011 roku, gdy na najwyższym stopniu podium stanął Jenson Button.

Norris spodziewa się, że nawiązanie kontaktu z Verstappenem będzie bardzo trudne, ale przekonuje, że jego ekipa zrobi wszystko, by utrudnić popołudnie Red Bullowi, który stanie przed szansą przypieczętowania zdobycia mistrzostwa konstruktorów.

Niektóre z najpiękniejszych historii McLarena wiążą się właśnie z Japonią, więc oczywiście liczymy na dobry wynik i dopisanie kolejnego wspaniałego rozdziału.

Będzie to bardzo trudne, bo Max jest tutaj w świetnej formie a Red Bull zawsze staje na wysokości zadania. Zrobimy jednak co w naszej mocy, aby jutro utrudnić im życie i pojechać mocny wyścig.