Wolff: Hamilton i Russell wyciągną wnioski z incydentu z Kataru

Austriak skomentował także plany wprowadzenia przez Mercedesa nowej podłogi w GP USA.
19.10.2312:23
Nataniel Piórkowski
759wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, dał jasno do zrozumienia, że Lewis Hamilton i George Russell wyciągną wnioski z kolizji, do jakiej doszło z ich udziałem tuż po starcie GP Kataru.

Kierowcy Mercedesa zderzyli się ze sobą na wjeździe w pierwszy zakręt. Hamilton odpadł z rywalizacji i pomimo początkowych zastrzeżeń co do jazdy Russella, przyznał później, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność za doprowadzenie do kolizji.

Sugerowano, że incydent z Losail może negatywnie wpłynąć na relacje pomiędzy reprezentantami stajni z Brackley. Wolff nie podziela jednak tych obaw.

Ostatnia runda w Katarze była ucieleśnieniem powiedzenia „Co by było, gdyby…”. Nigdy nie chcesz oglądać, jak oba twoje bolidy zderzają się ze sobą. Straciliśmy wiele cennych punktów. Było to tym bardziej frustrujące, że mieliśmy mocne tempo.

Reakcje kierowców na to, co się stało, przyniosły ulgę. Zarówno Lewis jak i George wiedzą, że na pierwszym miejscu należy zawsze stawiać zespół i nie zamierzają naruszać tej zasady. Jestem pewien, że wszyscy wyciągniemy z tego wnioski, które pomogą nam wzrosnąć.

Teraz skupiamy się już na Austin i spróbujemy możliwie jak najlepiej wykorzystać każdy z nadchodzących wyścigowych weekendów - podkreślił Wolff.

Mercedes wprowadzi w Teksasie nową wersję podłogi konstrukcji W14. Zespół ma nadzieję, że modyfikacje w tym zakresie zwiększą jego szansę na wywalczenie drugiego miejsca w klasyfikacji konstruktorów.

Wprowadzimy w ten weekend zmodyfikowaną podłogę. To ostatnia znacząca zmiana zaplanowana na ten rok. Liczymy na niewielki wzrost osiągów, ale ważniejszym czynnikiem jest dla nas postawienie kolejnego istotnego kroku w wyznaczaniu nowej ścieżki rozwoju bolidu na nadchodzący sezon.

Na przestrzeni ostatnich wyścigów walka o drugie miejsce w mistrzostwach stała się znacznie bardziej intensywna. Zachowujemy pokorę, naciskamy i będziemy dążyć do zdobycia jak największej liczby punktów, by powiekszyć naszą przewagę nad konkurencją.