Wolff: Chcemy wrócić do zwycięskiej formy przed 2026 rokiem

Team z Brackley jest zdeterminowany, aby jak najszybciej rzucić wyzwanie Red Bullowi.
15.11.2312:10
Nataniel Piórkowski
963wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Mercedesa - Toto Wolff podkreśla, że jego zespół musi dać z siebie wszystko, aby powrócić na szczyt Formuły 1 przed 2026 rokiem.

Niedawno Lewis Hamilton, przyznał, że jego zdaniem Red Bull pozostanie dominującą siłą co najmniej do końca obecnego cyklu regulacyjnego, a więc sezonu 2025. Rok później do sportu wprowadzona zostanie nowa generacja jednostek napędowych.

Koniec końców, jedyne co mogę teraz zrobić, to spróbować zachowywać optymizm. Red Bull ma tak wielką przewagę, że będę faworytami jeszcze przez kilka dobrych lat - powiedział siedmiokrotny mistrz świata po wyścigu na Interlagos.

Chociaż Mercedes zaprezentował konkurencyjną formę w Katarze i Meksyku, GP Brazylii obnażyło słabe strony konstrukcji W14.

Wolff dał jednak jasno do zrozumienia, że celem teamu z Brackley jest powrót do zwycięskiej formy jeszcze przed 2026 rokiem.

Dajemy z siebie wszystko, aby odwrócić ten trend. Mieliśmy pięć lat z Ferrari na szczycie, później krótki okres supremacji Red Bulla. Następnie przez osiem lat dominował nasz zespół.

Teraz Red Bull zdobywa drugie z rzędu mistrzostwo pośród konstruktorów i trzecie w klasyfikacji kierowców, mając w swych szeregach bardzo dobrego zawodnika.

Zapewniam - dajemy z siebie wszystko. Zarówno na torze, jak i w fabryce. Staramy się przygotować najlepszy bolid i maksymalnie wykorzystać jego atuty. W 2026 roku wprowadzone zostaną nowe regulacje techniczne w obszarze silnika, ale chcemy wcześniej powrócić do zwycięskiej formy.