Horner: Perez nie potrzebuje pomocy Verstappena

Szef RBR raz jeszcze zaznaczył, że Meksykanin pozostanie w Red Bullu na sezon 2024.
15.11.2313:27
Nataniel Piórkowski
1039wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bull Racing - Christian Horner, wierzy, że Sergio Perez zakończy sezon na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Meksykanin przystąpi do Grand Prix Las Vegas z 32-punktową przewagą nad Lewisem Hamiltonem z Mercedesa.

Zapytany o to, czy Max Verstappen powinien pomóc Perezowi w walce o wicemistrzostwo świata, Horner stwierdził: Szczerze mówiąc nie sądzę, aby Checo potrzebował pomocy ze strony Maxa.

Musi dojechać do mety tuż przed lub zaraz za Lewisem, aby zapewnić sobie drugie miejsce już w Vegas. Traktujemy ostatnie wyścigi jako finały rozgrywek pucharowych. Takie podejście towarzyszy nam od kilku tygodni, po tym jak zdobyliśmy mistrzostwo w Katarze.

Perez musiał mierzyć się z ostrą krytyką po wpadkach z Japonii i Meksyku, które mocno skomplikowały jego sytuację w klasyfikacji generalnej.

W opinii Hornera większość spekulacji na temat przyszłości kierowcy w Red Bullu wynika z doniesień prasowych i nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Jedynymi osobami, które poddają w wątpliwość przyszłość Checo, jesteście wy sami [dziennikarze]. Checo będzie naszym kierowcą w przyszłym roku. Ma za sobą sześć ciężkich tygodni, ale zaczął odzyskiwać formę.

Pojechał bardzo mocny wyścig w Sao Paulo. Miał konkurencyjne tempo w Austin… Widzimy, że wraca na wysoki poziom. Zobaczymy, jak ułożą się dla niego kolejne wyścigi, ale w 2024 roku będzie naszym kierowcą u boku Maxa.