Sport1: Williams rozważa zatrudnienie Vestiego na sezon 2024

Junior Mercedesa oraz wicelider F2 miałby przejąć posadę Logana Sargeanta.
23.11.2310:50
Mateusz Szymkiewicz
809wyświetlenia
Embed from Getty Images

Niemieckie Sport1 informuje, że Williams rozważa zatrudnienie Frederika Vestiego na sezon 2024 w miejsce Logana Sargeanta.

Stajnia z Grove jako jedyna wciąż posiada wolną posadę na przyszłoroczne mistrzostwa. Faworytem do miejsca u boku Alexandra Albona pozostaje aktualny zawodnik Logan Sargeant, jednakże jego liczne błędy na torze po letniej przerwie wstrzymały ekipę przed szybkim zaoferowaniem Amerykaninowi nowej umowy.

Według ustaleń Sport1, szef Williamsa - James Vowles, ma prowadzić rozmowy z Toto Wolffem w sprawie Frederika Vestiego. Duńczyk jest juniorem Mercedesa i w ramach swoich obowiązków otrzymuje szansę występów w piątkowych treningach. Z kolei na co dzień kierowca rywalizuje w Formule 2, gdzie przed finałową rundą w Abu Zabi zajmuje pozycję wicelidera klasyfikacji.

Wolff chce teraz umieścić Vestiego w Formule 1, po tym, jak plan umieszczenia Micka Schumachera w Williamsie został zawetowany przez Vowlesa - brzmi raport Sport1.

Według byłego kierowcy F1 - Ralfa Schumachera, Williams zastępując Sargeanta kolejnym debiutantem popełniłby błąd. Bardzo się poprawił w ostatnich wyścigach, notując wcześniej serię błędów. Szczególnie imponujące były kwalifikacje w Las Vegas. Byłem przekonany, że w wywiadzie dla naszej telewizji James Vowles potwierdzi go na sezon 2024. Fakt, że jego kierowca wciąż nie ma pewności, jest dla mnie zaskakujący, szczególnie, iż nie widzę alternatyw - stwierdził Niemiec, aktualnie będący ekspertem niemieckiego Sky Sports.