Horner: Hamilton sprawdzał możliwość startów dla Red Bulla

Zdaniem szefa stajni z Milton Keynes, Brytyjczyk był również w kontakcie z Ferrari.
23.11.2308:57
Mateusz Szymkiewicz
1173wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner ujawnił, że na początku roku obóz związany z Lewisem Hamiltonem sprawdzał możliwość transferu kierowcy do Red Bulla.

Brytyjczyk przystąpił do sezonu z wygasającym kontraktem z Mercedesem, który od momentu wprowadzenia nowych przepisów nie jest w stanie nawiązać walki ze ścisłą czołówką. Rzekome rozczarowanie siedmiokrotnego czempiona chciało wykorzystać Ferrari, rozpoczynając rozmowy o kontrakcie ważnym od 2024 roku.

Finalnie jednak Hamilton zdecydował się na dalsze starty dla Mercedesa, podpisując umowę obejmującą kolejne dwa lata. Jak teraz zdradził Christian Horner z Red Bulla, Brytyjczyk analizował również możliwość przejścia do jego zespołu jako partner Maksa Verstappena.

Przez lata mieliśmy kilka rozmów dotyczących dołączenia Lewisa do naszego zespołu - powiedział Horner dla Daily Mail. Kilkakrotnie nawiązywano z nami kontakt. Ostatnim razem było to na początku tego roku. Zapytano nas czy byłoby z naszej strony jakiekolwiek zainteresowanie. Nie widzę jednak współpracy Maksa z Lewisem. Dynamika między nimi byłaby niewłaściwa. Jesteśmy w stu procentach zadowoleni z tego co mamy.

Wiem, że Lewis spotkał się również z Johnem Elkannem [prezesem Ferrari]. Akurat tutaj wydaje mi się, że doszło do poważnych dyskusji. Było to w maju, okolice wyścigu w Monako. Z pewnością doszło do negocjacji, na pewno uczestniczył w nich Elkann i być może Vasseur.