Mercedes pozostanie dostawcą McLarena do 2030 roku

Stajnia z Woking ucięła tym samym spekulacje o zmianie partnera w nowej formule silnikowej.
24.11.2310:15
Mateusz Szymkiewicz
810wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren podpisał nową umowę z Mercedesem na dostawy jednostek napędowych do 2030 roku.

Stajnia z Woking wznowiła współpracę z niemieckim producentem w sezonie 2021, wcześniej korzystając przez sześć lat z pakietów Renault oraz Hondy. Od tamtej pory McLaren odniósł zwycięstwo w Grand Prix Włoch 2021, zdobył jedno pole position oraz łącznie czternaście miejsc na podium.

W całej historii współpracy McLaren-Mercedes, która rozpoczęła się od 1995 roku, brytyjsko-niemieckiemu duetowi udało się zwyciężyć w stu czternastu wyścigach oraz sięgnąć po trzy tytuły w klasyfikacji kierowców i jeden wśród konstruktorów. Dotychczasowa umowa na dostawy silników wygasała z końcem 2025 roku i jak potwierdzono tuż przed startem Grand Prix Abu Zabi, partnerstwo będzie kontynuowane w kolejnych pięciu sezonach obejmujących nową formułę silnikową.

Dla naszej strategii w sportach motorowych kluczowe jest posiadanie silnego klienta - powiedział Toto Wolff, szef dywizji sportów motorowych Mercedesa. Rozwiązanie to przynosi nam wiele korzyści, jak punkt odniesienia, dodatkowa wiedza czy umocnienie pozycji biznesowej Mercedes-Benz. McLaren jest naszym uczciwym rywalem od 2021 roku, a szczególnie w drugiej połowie tego sezonu rzucił nam duże wyzwanie. Ich osiągi są dowodem na równe i transparentne traktowanie, co jest istotne dla sportu, jeżeli chcemy walki wszystkich dziesięciu zespołów o miejsca na podium.

Jesteśmy zachwyceni potwierdzając nową umowę z Mercedesem, która obejmuje kolejną erę regulacji - dodał Andrea Stella, szef McLarena. Mamy pełną wiarę w Mercedesa oraz naszą relację. Od początku wspierają nas w staraniach powrotu do czołówki, a współpraca z nimi zapewnia nam bezpieczeństwo i stabilność przy obieraniu prawidłowej trajektorii. Chciałbym podziękować za dotychczasowe partnerstwo i nie możemy się już doczekać nadchodzących lat.